گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس ؟ کدام بهتر است ؟

» گوگل کروم یا موزیلا فایرفاکس ؟ کدام بهتر است ؟

این دو مرورگر محبوب و قدرتمند در جهان بسیار مورد استفاده کاربران اینترنت قرار میگیرند, اما واقعا کدام بهتر است ؟ فایرفاکس Firefox یا کروم Chrome ؟ کدام قوی تر از آن یکی است و سوالات دیگر ...

مرورگر فایرفاکس یک مرورگر اختصاصی ساخته شده توسط شرکت موزیلا در سال 2002 میباشد که در آن سالها اکثر مردم از اینترنت اکسپلور ویندوز استفاده میکردند وارد میدان شد !

مرورگر کروم یک مرورگر اختصاصی دیگر ساخته شده توسط شرکت بزرگ گوگل است که در سال 2008 وارد عرصه مرورگر ها شد آن زمان فایرفاکس و اینترنت اکسپلور رقیب های این مرورگر جدید بودند.

طبق آمارها در سال 2019 میلادی استفاده کنندگان از این دو مرورگر بسیار افزایش یافت ولی گوگل کروم محبوبیت بیشتری شاید بخاطر نام گوگل پیدا کرده بود در صدر محبوب ترین و پر استفاده ترین مرورگر جهان قرار گرفت.

از این دو مرورگر معروف نسخه های رایگانی توسط شرکت های دیگری ساخته شد که بر اساس موتور این دو مرورگر ساخته و پرداخته شده اند.

اما کدام سرعت بیشتری دارد ؟

طبق آخرین آمار گوگل کروم با درصدی حدودا 15 درصد سریع تر از موزیلا فایرفاکس است و وبسایت ها را سریع تر بارگذاری میکند. وبسایت ها را بهینه تر نمایش میدهد !

اما کدام امن تر است ؟

طبق آخرین نسخه های این دو مرورگر فایرفاکس با تکنولوژی های جدید برای جلوگیری از فیشینگ و غیره توانسته کمی از گوگل کروم پیشی بگیرد. ولی هر دو در افزونه های امنیتی چیزی کم ندارند !

اما کدام کارپسند تر است ؟

در نسخه های ویندوز کروم حالتی جالب و جذاب و ساده دارد و میتوان طراحی بسیار عالی دارد ولی فایرفاکس نیز با طراحی خوب توانسته با کمی تغییر این مشکلات را رفع و بسار کارپسند تر باشد. قابلیت شخصی سازی در هردو موجود و قابل استفاده برای سلیقه های مختلف است ! قالب های مختلف برای هر دو در قسمت افزونه ها موجود و قابل نصب است !

اما در نسخه های موبایلی کروم با طراحی های بسیار عالی بهتر از فایرفاکس عمل کرده و در واقع بازار مرورگر موبایل را انحصاری کرده است!

اما کدام امکانات بیشتری دارد ؟

اگر شما یک برنامه نویس تحت وب هستید مرورگر فایرفاکس بسیار عالی امکاناتی تهیه کرده تا وبسایت و کدهای نوشتاری خود را مدیریت و مشاهده کنید و حتی در گوشی ها و اندازه های مختلف تست و اشکال زدایی کنید که شاید در گوگل این موارد نباشد !

اگر یک کاربر حرفه ای هستید میتوانید از ابزارهای گوگل بیشترین استفاده را داشته باشید!

اما کدام بهترین عملکرد را دارد ؟

بنظر می آید نسخه های جدید فایرفاکس توانسته با کمترین میزان مصرف انرژی و داده از موبایل یا کامپیوتر بیشترین سرعت و عملکرد را حتی در مواقع سنگینی بار عملیاتی داشته باشید!

البته کروم هم توانسته این نواقص را کمی جبران کند!

حالا واقعا کدام بهتر است ؟

با توجه به نیاز های شما باید بدانید از مرورگر خود چه میخواهید ! سرعت یا امکانات ! بر این اساس هردو این دو مرورگر ها عالی هستند ! ولی برای کاربران حرفه ای شاید تفاوت هایی نیز داشته باشند !


منبع : مجله دیجی


آخرین مطالب این وبلاگBuy website Traffic
ساخت وبلاگ حرفه ایساخت وبلاگ حرفه ای رایگان
Buy Real Traffic
Buy Website Traffic Cheap  ساخت وبلاگ